Меблева стяжка

Меблева стяжка

 

          Меблева стяжка має певні особливості, які полегшують збирання меблів і приховують кріплення. Бувають різні види стяжок з різними властивостями. Найчастіше у виготовленні меблів застосовуються конфірмат, ексцентрикова стяжка, міжсекційна стяжка, полице тримачі, стяжка для стільниці, меблевий куточок.

 

Конфірмат – найпоширеніший і найпростіший у використанні вид кріплення. З його допомогою зібрати меблі буде простіше й швидше, ніж з іншими видами меблевої стяжки. Конфірмат застосовується для з’єднання деталей під кутом 90 градусів. Щоб скріпити дві деталі слід просвердлити два отвори: в одній деталі діаметром, як головка конфірмата, і в торці другої деталі діаметром, як різьбова частина. Для цього, зазвичай, використовують свердла діаметром 6 і 5 мм відповідно. Хоча можна скористатися й комбінованим свердлом для одночасного створення отворів.  

 

          Конфірмат є універсальним кріпленням, але він має певні недоліки й особливості застосування. Зокрема, його варто застосовувати одночасно зі шкантами, які виконують роль направляючої і запобігають зміщенню деталей під час стягування. До того ж, якщо вам доведеться повторно збирати-розбирати меблі, то вже після першого розбирання меблева стяжка погано триматиме. Врахуйте також, що вкручувати конфірмат необхідно обережно - вручну або шуруповертом на малій швидкості. Бо інакше його різьба перетвориться на свердло і розіб’є отвір. Також треба знати, конфірмат - це «видиме» кріплення і щоб його заховати треба використовувати спеціальні заглушки або наклейки.

 

  

 

          Додаткову інформацію по цьому виду стяжки можна знайти в публікації про традиційні види меблевих стяжок.

 

          Ексцентрикова стяжка вимагає складного свердління отворів, тому зазвичай використовується при фабричному виготовленні меблів. Така стяжка складається з двох частин – шпильки й ексцентрика, які встановлюються в різні деталі. Вона застосовується для прихованого з’єднання деталей під різними кутами. Головою перевагою такої стяжки є те, що вона не псує зовнішній вигляд меблів, бо є прихованою; і дає можливість багаторазово збирати-розбирати меблі.

 

          Більш детально цей вид стяжки описаний в публікації про меблеві стяжки нового покоління.

 

 

          Міжсекційна стяжка являє собою гвинт і гайку, з допомогою яких стягуються дві секції меблів, наприклад, дві шафи. Залежно від товщини ЛДСП є стяжка різного розміру.

 

          Полицетримачі призначені для надійного кріплення полиць у шафі і поділяються на дві групи: для ЛДСП і скла. Кожну з них також можна поділити на два види: з фіксацією і без.

 

  

 

          Полицетримач з фіксацією має ексцентриковий механізм і міцно з’єднує полицю зі стінкою шафи. Також він виконує функцію додаткового підсилення конструкції меблів.

 

  

 

          Полицетримачі для скла мають простішу конструкцію і прикріпляються тільки до стінок шафи з допомогою саморіза.

 

          Стяжка для стільниці забезпечує надійне з’єднання двох частин стільниць. Для підвищення точності з’єднання рекомендується застосовувати разом із шкантом.

 

           Меблевий куточок – це не дуже міцний спосіб з’єднання, тому він застосовується для зкріплення деталей, на які не буде припадати велике навантаження. Це, наприклад, декоративні елементи - цоколь шафи-купе чи антресольні полиці.

          Часто замість металевих застосовують пластикові куточки. Вони не менш міцні, але виглядають привабливіше і мають можливість прихованого кріплення.

 

    

   

          Вищезгадані меблеві стяжки є універсальними та легкими у використанні. Здебільшого їх досить для зборки різних меблів.